Klasa wielozawodowa
Uczniowie będą kształcić się w wybranych przez siebie zawodach tj.: rolnik, ogrodnik, piekarz, kamieniarz, stolarz, monter sieci i instalacji sanitarnych.
Kształcenie zawodowe odbywać się będzie u pracodawcy oraz na kursach kwalifikacyjnych, a kształcenie ogólnokształcące będzie realizowane w szkole. W czasie nauki uczniowie zdobędą umiejętności zawodowe i cenne doświadczenie, co umocni ich pozycję na rynku pracy
Technikum nr 6
Technik architektury krajobrazu z innowacją „Aranżacje florystyczne”:
Uczniowie uczą się projektowania, urządzania i pielęgnowania obiektów architektury krajobrazu, wykonywania dekoracji roślinnych. Absolwenci mogą znaleźć pracę w instytucjach zajmujących się terenami zieleni lub samodzielnie prowadzić firmę projektującą, zakładającą oraz pielęgnującą ogrody i parki, w kwiaciarniach, w pracowniach florystycznych.
Zawód nadaje uprawnienia rolnicze, niezbędne do zakupu i dziedziczenia gruntów rolnych, pozyskiwania funduszy europejskich i krajowych do rozpoczynania i prowadzenia działalności na obszarach wiejskich.
Technik geodeta
Uczniowie wykonują pomiary terenowe, kreślą mapy, tyczą granice działek, przygotowują dokumentację geodezyjną inwestycji budowlanych. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w państwowych i prywatnych firmach geodezyjnych, jednostkach administracji samorządowej, biurach projektowych.
Technik leśnik
Uczniowie uzyskują szerokie umiejętności z zakresu prowadzenia gospodarki leśnej, ochrony środowiska, ochrony przyrody i edukacji przyrodniczo-leśnej. Absolwenci mogą podjąć prace w jednostkach lasów państwowych, parkach narodowych i krajobrazowych, jednostkach administracji samorządowej i państwowej, a także w prywatnych firmach prowadzących działalność usługową na rzecz leśnictwa, przemysłu drzewnego lub prowadzić samodzielną działalność gospodarczą w tym zakresie.
Technik weterynarii
Uczniowie uczą się asystowania przy zabiegach weterynaryjnych, udzielania pierwszej pomocy zwierzętom oraz wykonywania badań klinicznych. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w przychodniach i lecznicach dla zwierząt, ogrodach zoologicznych, fermach przemysłowych, zakładach związanych z hodowlą zwierząt i agrobiznesem, zakładach przetwórstwa spożywczego, w weterynaryjnej inspekcji pracy oraz nadzorze sanitarno-weterynaryjnym. Zdobyte wykształcenie umożliwia również samodzielne prowadzenie gospodarstwa rolniczego.
Zawód nadaje uprawnienia rolnicze.