Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2022/2023 Szkoła będzie realizować kolejny projekt międzynarodowym skierowany do uczniów i uczennic oraz kadry pedagogicznej naszej szkoły. Projekt „Taniec łączy narody. Projekt mobilności szkolnej w Zespole Szkół Przyrodniczych i Branżowych w Głogowie” o numerze 2022-1-PL01-KA122-SCH-000078941. Projekt realizowany jest w ramach Programu Erasmus +, w ramach Akcji KA122-SCH – Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności osób uczących się i kadry w sektorze edukacji szkolnej. Wartość uzyskanego dofinansowania 51 694,00 Euro.
Szczegółowe informację o projekcie będziemy publikować na niniejszej stronie projektowej i Facebooku.
Cele realizacji projektu:
- Realizacja strategii umiędzynarodowienia Szkoły.
- Podnoszenie poziomu zaangażowania uczniów w naukę i integracja społeczności szkolnej
- Ciągłe wsparcie uczniów w procesie edukacji, pozyskiwania kompetencji i umiejętności oraz wsparcie dla młodzieży ze zmniejszonymi szansami.
- Wzmocnienie kompetencji kadry Szkoły
- Wzmocnienie procesu transformacji cyfrowej
- Utrzymanie atrakcyjności i konkurencyjności oferty edukacyjnej naszej szkoły
Główne działania realizowane w ramach projektu:
- Mobilność uczniów – w ramach projektu planujemy wyjazd uczniów do Grecji, który planujemy w drugiej połowie maja. W wyjeździe udział weźmie 25 uczniów i uczennic naszej Szkoły z klas II – IV, z wszystkich kierunków kształcenia. Uczniowie w trakcie dwutygodniowego wyjazdu będą pod opieką 3 nauczycieli naszej Szkoły. Będą realizować program mobilności, którego rezultatem będą broszury informacyjne i materiały wideo opisujące i prezentujące tańce ludowe Grecji i Polski. Program zakłada 10 dni zajęć merytorycznych realizowanych w formie zajęć stacjonarnych w Szkole Przyjmującej, warsztatów tanecznych i terenowych oraz 2 dni programu kulturowego. Uczestnicy zostaną wyłonieni w procesie rekrutacji i przed wyjazdem przejdą proces przygotowania, w tym zajęcia językowe, organizacyjne, kulturowe i merytoryczne.
- Mobilność kadry – wyjazd szkoleniowy dla dwóch członków kadry pedagogicznej zrekrutowanych z grona pedagogicznego obejmujący 9 dniowy kurs z zakresu cyfrowych narzędzi wspierających proces edukacji wykorzystywanych w Grecji, w tym w szczególności w ramach nauki języków obcych oraz korzystania z otwartych zasobów edukacyjnych dostępnych w Internecie. Nauczyciele podobnie jak uczniowie zostaną przygotowani do wyjazdu. Po powrocie przekażą wiedzę i doświadczenia kadrze pedagogicznej tak żebyśmy mogli wdrażać je do swojej działalności.
Realizacja projektu to kontynuacja współpracy z Partnerami z Grecji. W pamięci mamy jeszcze świetne wspomnienia z wyjazdu do Grecji w październiku 2022 roku, realizowanego w formule ramach praktyk zawodowych. Zebrane w tym czasie doświadczenia i pomogą tam w realizacji działań a zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli i uczniów i uczennic naszej Szkoły pozwoli na osiągnięcie wszystkich zakładanych celów.