Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca.

23 kwietnia wystąpiliśmy ze szkolnym zespołem ludowym ,,CIS” w Szkole Podstawowej nr 14, włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Tańca.

Podczas naszego występu zaprezentowaliśmy tradycyjne tańce ludowe – Poloneza, Jedlinioka i Koziorajkę. Wybór właśnie tych tańców nie był przypadkowy. Chcieliśmy pokazać młodszemu pokoleniu piękno polskiego folkloru oraz jego różnorodność.

W dobie nowoczesności takie spotkania są szczególnie ważne, bo pozwalają pielęgnować nasze dziedzictwo kulturowe.

Tancerze zostali nagrodzeni gromkimi brawami i wieloma pochwałami za co serdecznie dziękujemy.

Opiekun przedsięwzięcia p. Iwona Ptaszyńska.